30.11.1971: Steve Jobs odchází z univerzity

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Když si Steve Jobs vybíral školu, zcela nelogicky a naivně si vybral školu, která je stejně drahá jako Standford a na kterou padly prakticky veškeré úspory Stevových adoptivních rodičů. Po šesti měsících Steve Jobs neviděl ve škole žádnou protihodnotu, nevěděl co se svým životem dělat a neměl potuchy, jak by mu univerzita mohla pomoci.

Většina studentů vysokých škol vidí vysokou školu jako příležitost získat titul a s ním svázané nové možnosti kariérního postupu. Jen málo jich ve skutečnosti studuje opravdu pro to, aby se něco naučilo. Steve Jobs patřil mezi tyto lidi. Jako celek se mu škola příliš nelíbila (přestože "vydíral" své adoptivní rodiče a říkal jim, že buď Reed nebo žádná škola), ale rád navštěvoval specifické přednášky (Mimochodem na většině vysokých škol u nás je účast na přednáškách otevřená širokému publiku - zejména tedy na technických).

Uplatnil proto svůj přesvědčovací talent a přesvědčil profesory, aby mu dovolili navštěvovat přednášky. Steve Jobs začal tímto způsobem navštěvovat přednášky právě od prosince 1972.

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License