30.11.2009: Společnost Intrinsity je koupena Apple

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Apple kupuje třetí společnost, která vyrábí polovodičové součástky v naprosté tichosti bez jakéhokoliv veřejného oznámení. Podle komise pro cenné papíry, Apple utratil téměř 325 miliónů dolarů za tuto společnost. Zaměstnanci společnosti od dubna začali pracovat u Apple.

Společnost Intrinsity založilo 22 odborníků na návrh mikroprocesorů v roce 1997. Společnost se nejdříve zaměřila na vývoj zajímavých elektronických obvodů a návrhu infrastruktury pro vylepšení výkonu (rychlost operací obvodu) pomocí dominového efektu. Pokud vás zajímají podrobnosti, podívejte se na prezentaci z MIT. Stručně řečeno, jedná se o techniku návrhu obvodu, která se zbavuje pomalých komponent uvnitř tranzistoru pomocí implementace různých logický bran/funkcí. To však znemožňuje tradiční způsob programování těchto obvodů.

Vytvoření standardní dominové buňky tak není nic jednoduchého a Intinsity vyvinula způsob vytváření dominové buňky nazvaný Fast14. Nicméně tato technika je specifická pro zakládající procesní větev a převedení na jinou větev vyžaduje značnou práci.Převod mezi větvemi je natolik komplikovaný, že se ztrácí výhody tohoto přístupu (Jestli popis chápu správně). Z tohoto důvodu pak dávají společnosti přednost tradičnímu návrhu obvodů.

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License