Listopad 1993: QuickTime 2

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

QuickTime 2.0 se dostal do Systému 7 v únoru 1994 a jako jediná verze QuickTime nebyl vypuštěn zdarma. Přibila mu podpora pro hudební stopy, který obsahoval ekvivalent MIDI dat a kterým mohl využívat zvukový syntetizér vestavěný přímo do QuickTimu (pomocí omezené sady zvuků nástrojů licensovaných od společnosti Roland) a nebo externího MIDI kompatibilního zařízení a tak produkoval hdubu pomocí malého množství dat z filmu.

Bruce Leak odchází do Web TV a vedení projektu přebírá Peter Hoddie. Windows verze se objevuje v listopadu 1994 pod vedení Paula Charltona. Charlton společně s dalšími lidmi v týdnu (včetně Keith Gurganus) přeportovali část Macitnosh Toolboxu na Intel a další platformy (MIPS, SGI Unix) a vytvořili tak infrastrukturu pro QuickTime Media Layer (QTML), který prezentovali na WWDC v květnu 1996. QTML se později stal základem pro Carbon API, které dovolovalo starším Macovským aplikacím spuštění pod Mac OS X.

Verze 2.1 a 2.5 se pak vrátily k předchozímu modelu a byly distribuovány zdarma. QuickTime 2.5 měl plně integrovaný QuickTime VR 2.0.1 jako své rozšříření. V 16.ledna 1997 Apple vypouští QuickTime MPEG extension (pouze pro PPC) a QuickTime tak získává možnost přehrávat filmy v MPEG-1 formátu.

Odkazy z událostí:

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License