1941: Narodil se Mike Markkula

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Armas Clifford "Mike" Markkula Jr je americký finančník, který poskytl kritické peníze Apple. Byl představen Stevu Jobsovi a Stevu Wozniakovi, když hledali peníze pro výrobu osobního počítače Apple II, který navrhli po úspěšném prodeji první verze svého počítače Apple I. S jeho penězi a vedením Apple přestal být stavěn na dohodě a stal se regulérní společností.

Po uspěšné práci u Apple, pokračoval se zakládáním společnosti Echelon Corporation, ACM Aviation, San Jose Jet Center a Ran Creek Habitat Restoration a dalšími.

Markkula vydělal milióny dolarů, které získal v akciích jako marketingový manager Fairchild Semiconductor a Intelu, šel do důchodu v 32 letech. Byl vytažen z důchodu po té, co mu byl představen Steve Jobs Donem Valentinem, kapitalistou který neměl zájem o podporu Apple. Markkula s sebou přinesl obchodní expertízu společně s 250 000 dolary (80 000 jako regulérní investice do společnosti a 170 000 jako půjčka) a stal se třetinovým vlastníkem Apple a zaměstnancem číslo 3. Přivedl také do Apple prvního presidenta Michaela Scotta než si s ním v letech 1981 až 1983 vyměnil místo. Markkula byl členem správní rady od 1985 až do 1997, kdy se sestavila nová správní rada po té, co se Jobs vrátil do společnosti. Wozniak, který sám ručně sestrojil první dva počítače Apple tvrdí, že Markkula může za úspěch Apple mnohem více než on.

Odkazy Hardware:

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License