30.11.1996: Jobs o Larrym Ellisonovi: Je to můj nejlepší kamarád

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Zakladatel Oracle, Larry Ellison se bál názoru veřejnosti, pokud by Oracle převzal Apple Computer a dosadil by Steva Jobse jako CEO. Což je samo o sobě zajímavé, většinou se při převzetí společnosti dodržuje komunikační klid, protože by investoři mohli vyhnat ceny akcií příliš vysoko.

Zatímco se jedni vysmívali veřejnému oznámení o rozhovorech převzetí společnosti, začínal zde klíčit skandál. Ellison při vymýšlení internetového zařízení, které neobsahuje Microsoft Windows konstatoval, že věří že by Apple mohl být jeho perfektní výrobce.

Řeči o převzetí společnosti poškozovali Apple Computer a jeho prezidenta Gila Amelia, který měl naštěstí plnou podporu Steva Jobse. Jobs tehdy řekl o Ellisonovi:

"Je to můj nejlepší kamarád, ale jsou zde některé věci, které nevíte ani o svém nejlepším kamarádovi. Jasně jsem vysvětlil Gilovi, že se nemusí obávat, že bych pomáhal někomu jinému převzít společnost."

Následující události pak ukázaly, že Steve mluvil pravdu; neměl zájem pomáhat někomu jinému převzít společnost. Měl zájem ji převzít sám.

Prameny:

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License