1956: Jakob Nielsen

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Jakob Nielsen Ph.D. je počítačový odborník na vztahy mezi počítačem a člověkem. Na technické univerzitě v Copenhagenu získal doktorát v oboru interakce mezi člověkem a počítačem. V mnohém pokračuje v práci Jefa Raskina, ačkoliv to sám příliš neuvádí. V současné době je mimo jiné ředitelem Nielsen Norman Group, společnosti, která se věnuje školení lidí, kteří potřebují navrhovat počítačové rozhraní.

Od roku 1994 do 1998 pracoval v Sun Microsystems, kde měl za úkol zjednodušit ovládání velkých enterprise aplikací. U Sunu měl titul Distinguished Engineer (volně přeloženo jako Respektovaný inženýr). Tento titul ho prý inspiroval k tomu, aby se stal světovým expertem ve svém oboru, takže se zamyslel nad tím, co bude nejdůležitější pro společnost pro kterou pracuje. Doktor Nielsen nakonec strávil většinu svého času u Sunu tím, že definoval použitelnost webu. Jeho studie tak vedly k několika předělávkám Sunovského webu a intranetu, včetně změny původního designu Sunu v roce 1994.

Nielsen je člen redakce Morgan Kaufmann Publishers série u interaktivních technologií a je to primárním kontakt pro všechny, kdo chtějí psát pokročilé knihy o uživatelském rozhraní.

V červnu 2000 byl Dr. Nielsen uveden na stěně slávy Skandinávské Interactive Media Hall of Fame. V dubnu 2006 získal cenu ACM Computer-Human Interaction Academy.

Publikované knihy

Odkazy z událostí:

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License