30.11.1996: Apple zavírá Advanced Technology Group

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Začátkem měsíce Apple rozpustil skupinu vědců (známou jako Advanced Technology Group - skupina pokročilých technologií), která se zabývala dlouhodobým výzkumem. Skupina byla známá zejména zrozením QuickTime, velmi rozšířeným víceplatformním multimediálním formátem. Pro ostatní je to však místo narození některých finančních problémů Apple.

Někteří členové této skupiny jsou přemístěny do jiných produktových oddělení, ale přesun těchto lidí se často označovalo jako odstranění "srdce a duše" z Apple.

Podle jiných skupina poskytla některé důležité technologie, ale často byla zahlcena syndromem "Nebylo to vymyšleno zde.". To v důsledku poškodilo Apple na několik let. Místo aby peníze, které utratili za výzkum, mohli je investovat do koupi technologií v jiných firmách.

Podle některých je tento odpor k technologiím, které nevytvořili zaměstnanci Apple vystopovatelný, velmi ironicky, až k zakladateli Stevu Jobsovi, který pr8v2 udělal tyto škrty a přesouvá společnost blíže k praktickým technologiím jako Unixový operační systém a síťový počítač. Jobs v této době pracuje jako dočasný CEO, když sebral kontrolu nad společnosti Ameliovi.

Některé z produktů ARL bude Apple i nadále podporovat a to včetně AppleScriptu, rozpoznávání řeči, V-Twein, QuickTime a QuickDraw 3D (i když ten ne příliš dlouho).

Prameny:

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License