30.11.1984: Apple přichází s pevným diskem pro Maca

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Apple konečně přichází s řešením jak trvale uložit do počítače data pomocí pevného disku. Pojmenovává ho Hard Disk 20 (jako 20 MB které je schopen uložit - cca 12 000 oboustranně popsaných stran). New York Times k této velikosti psal doslova. "Vypadá to jako mnoho, ale pevné disky jsou jako půdy: čím více místa je k dispozici, tím více odpadu se zde materializuje.". Domívám se že tato citace nezastarala ani s mým 1TB externím pevným diskem.

Apple potřeboval pevný disk již velmi dlouho a hodně výrobců třetích stran jej pro Apple také vyrábí. Takže je Apple v nemilé pozici kdy doufá, že naskočí na svůj vlastní vlak.

Až do dnešních dnů přidání disku k Macintoshi bez požehnání Apple znamenalo potíže. Ve skutečnosti teprve nedávno Apple souhlasil, že bude přijímat záruční opravy Maců, které byly "opraveny" interním diskem HyperDrive společnosti General Computer.

Za 20MB Apple Hard Disk 20 zaplatí uživatel 1 495 dolarů. Výhody NY Times popisuje zejména v tom, že tento disk uchová ekvivalent 50 běžných disket (používaly se 400Kb diskety) a rychlost je dvojnásobná proti disketě.

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License