30.11.1983: Alan Kay přichází do Apple

Image doesn't exist
Foto: Gandalf

Alan Kay, šéf vědců v Atari Inc. a klíčová osoba pro Atari, které chce získat hlavní podíl na trhu s osobními počítači, rezignoval a převzal vedoucí vývojářskou pozici u Apple Computer Inc. Alan Kay je považován za špičkového vědce na poli počítačových věd. Za dobu svého působení v XEROX PARCu v 70tých letech vedl tým, který zvažoval první osobní počítač, který obsahoval mnoho konceptů, které jsou nyní použity v druhé generaci počítačů vyrobené Apple a dalšími výrobci.

Ačkoliv se nepublikovalo mnoho o tom, co Alan Kay ve společnosti Apple dělal, ví se, že nastoupil do ATG (Advanced Technology Group), což byla skupina zabývající se výzkumem a vývojem uvnitř Apple. Tato skupina byla zodpovědná za barevný QuickDraw, QuickTime, QuickTime VR, QuickDraw 3D, 3DMF, ColorSync, HyperCard, Apple events, AppleScript, rozpoznávání řeči, Apple Data Detectors,V-Twin software pro indexaci, ukládání a hledání v textových dokumentech, Macintalk - syntézu řeči, rozpoznávání písma pro Newton, technologie vedoucí k OpenDoc, MCF, HotSause, Squak Smalltalk a dětské programovací prostředí Cocoa (bez vztahu k současnému Cocoa aplikačnímu frameworku v Mac OS X).

Z dalších zdrojů je možné zjisti, že Alan Kay byl jedním z mála lidí, co pracovali u Apple jen částečně. Většinu času strávil na cestách, protože současně vyučoval na MIT. Kay měl tak možnost sledovat velmi radikální myšlenky ohledně budoucnosti Apple. Po rozpuštění ATG skupiny z Apple odešel.

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License