Malé novinky o velkých věcech

Mac OS
Foto: Apple
Poslat odkaz Jak získat zpět diskový prostor z FileVault na facebook Poslat odkaz Jak získat zpět diskový prostor z FileVault na twitter

Úžasné funkce Mac OS X se týkají také bezpečnosti, bohužel však Apple některé věci u FileVault nedořešil nebo řešil nedostatečně. Asi největším problémem u této technologie je neustále ubývající prostor. Čím více pracujete s tímto diskem a ukládáte/mažete soubory, tím větší problém to pro vás bude představovat.

Standardně vám Mac OS X nabídne, zda chcete znovu získat prostor vašeho disku a začne přepracovávat FileVault tak, aby získal zpět zaplněné místo. Bohužel toto okno se neobjevuje vždy.

Zatím nejspolehlivějším způsobem, jak toto upravit, je spustit si Diskové nástroje a zde volbu Erase free disk space. Tato volba ve skutečnosti dělá to, že vytvoří na disku soubor, který postupně plní nulami až do doby,než je disk zaplněn. Po té soubor smaže,čímž zaručí, že všechna data byla opravdu smazána. Pro paranoidní uživatele je tady také vícenásobné mazání.:-)

Když se pak odlogujete, FileVault zjistí, že na disku již není téměř žádné místo a nabídne vám, že se pokusí volné místo obnovit. Když jsem potřeboval sestříhané fotografie dostat z iMovie do iDVD, bylo to peklo i s tím velkým diskem co mám v počítači. Pokud tedy nechcete mít opravdu zabezpečená všechna data, ukládejte si fotografie a hudbu raději někam mimo vaši osobní složku s FileVault.

Publikováno: 30.11.2006

 

 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License