Současný i minulý hardware Apple - Newtony

Newton Message Pad 2100

Newton Message Pad 2100
Foto: Apple

Newton Message Pad 2100 byl aktualizovanou verzí Newtona 2000 s 8 MB RAM. Všechny ostatní parametry zůstaly stejné. Ve své době se prodával za 999 dolarů a jeho prodej byl ukončen v únoru 1998. MessagePady byly na svou dobu první osobní digitální asistenti (PDA) vyvinuté společností Apple. Některé části a výroba MessagePadu byla prováděna v Japonsku společností Sharp. Zařízení bylo postaveno okolo RISC procesoru ARM 610 a mělo úplné rozpoznávání psaného písma. Zařízení běhalo s Newton OS.

Informace o produktu Newton Message Pad 2100

 

Newton Message Pad 2000

Newton Message Pad 2000
Foto: Apple

Když byl v březnu 1997 uveden Newton Message Pad 2000, udělal na uživatelé velký dojem. Bylo to opravdu velký upgrade platformy Newton. Postaven na 162 MHz StrongARM 110 procesoru byl NMP 2000 téměř 10x rychlejší než jeho předchůdce a měl 2x tolik paměti RAM. Ačkoliv fyzicky byla obrazovka lehce větší, měla 2x více bodů než NMP 130, který byl schopen 16ti odstínů šedi. NMP 2000 měl také nový InterConnect port, podporu 2 PCMCIA karet. Prodával se za 799 dolarů a jeho výroba byla zrušena v únoru 1998. MessagePady byly na svou dobu první osobní digitální asistenti (PDA) vyvinuté společností Apple. Některé části a výroba MessagePadu byla prováděna v Japonsku společností Sharp. Zařízení bylo postaveno okolo RISC procesoru ARM 610 a mělo úplné rozpoznávání psaného písma. Zařízení běhalo s Newton OS.

Informace o produktu Newton Message Pad 2000

 

eMate 300

eMate 300
Foto: Apple

eMate 300 byl prvním vstupem Apple na školní půdu s produktem Newton. eMate byl navržen tak aby vydržel drsný životní styl studentského počítače. Například klávesnice nemá pod sebou žádné obvody, takže nedochází k potencionálnímu "Pepsi syndromu", který vzniká jako důsledek rozlití kapaliny na klávesnici. Obal je navržen tak aby přežil otřesy a pády. Pokud je poškozená obrazovka nebo klávesnice, snadno se vymění a nahradí. Software je navržen tak aby se adaptoval na prostředí třídy. eMate 300 je také Newton který vypadá jako přenosný počítač. Jeho barevné provedení občas vede k zamyšlení nad tím, jestli se jedná o vážný počítač. MessagePady byly na svou dobu první osobní digitální asistenti (PDA) vyvinuté společností Apple. Některé části a výroba MessagePadu byla prováděna v Japonsku společností Sharp. Zařízení bylo postaveno okolo RISC procesoru ARM 610 a mělo úplné rozpoznávání psaného písma. Zařízení běhalo s Newton OS.

Informace o produktu eMate 300

 

Newton Message Pad 130

Newton Message Pad 130
Foto: Apple

V březnu 1996 na CeBitu Apple oznámil MessagePad 130. Pro běžného pozorovatele jsou změny oproti předchozím variantám neviditelné. Ale pokud je tma, změna jde vidět. MP130 je první newton, který přichází s podsvícením. Abychom byli přesnější MP130 má elektrochemické podsvícení (ECL), které je možné vypnout a zapnout. Podsvícení používá jen velmi málo energie. Stejný typ podsvícení byl poprvé použit na hodinkách Timex Indiglo. Podsvícená obrazovka Newtonu MP130 má rozumně drsný povrch a je cítit jako papír, když po něm přejíždíte stylus. MessagePady byly na svou dobu první osobní digitální asistenti (PDA) vyvinuté společností Apple. Některé části a výroba MessagePadu byla prováděna v Japonsku společností Sharp. Zařízení bylo postaveno okolo RISC procesoru ARM 610 a mělo úplné rozpoznávání psaného písma. Zařízení běhalo s Newton OS.

Informace o produktu Newton Message Pad 130

 

Newton Message Pad 120

Newton Message Pad 120
Foto: Apple

Koncem ledna měl Apple mini NDA (Non disclaimer agreements) konferenci s Newton User Skupinami (v San Franciscu) aby oznámil poslední Newton. Byla to docela legrace, ale každý věděl že nové zařízení bylo již vypuštěno v německu v říjnu 1994. Na německý trh se nedostala MP110 a tak získalo MP120 díky tomu, že němčina vyžadovala více paměti, takže se pro ni MP120 hodila více. Téměř po roce od uvedení MP110 a ne příliš dobré reputaci rozpoznávání písma Newtona, přijetí MP120 bylo hezké, nicméně vlažné. Reprezentat Apple oznamoval, že se nejedná o Revoluci, ale spíše o evoluci řady Newton. MessagePady byly na svou dobu první osobní digitální asistenti (PDA) vyvinuté společností Apple. Některé části a výroba MessagePadu byla prováděna v Japonsku společností Sharp. Zařízení bylo postaveno okolo RISC procesoru ARM 610 a mělo úplné rozpoznávání psaného písma. Zařízení běhalo s Newton OS.

Informace o produktu Newton Message Pad 120

 
 

Důležité upozornění: Přestože bylo věnováno maximální péči tomu, aby údaje uvedené u jednotlivých modelů bylo maximálně přesné, mohla se vloudit chyba. V takovém případě použijte e-mail malenovinky (zavináč) firstnet (tečka) cz nebo emailový formulář. Pro zaručení přesnosti má každá z položek jednu z následujících ikon.

Označující, že produkt nebyl řádně revidován. Mohou se v popisech objevovat chyby jak v parametrech, tak různé překlepy či může chybět popis produktu.

Označující, že produkt byl revidován jedním uživatelem. V této fázi by měl mít produkt již hotové všechny popisky a opraveny nejzásadnější chyby.

Označujícící, že produkt byl revidován více uživateli a měl by tedy obsahovat zaručené a přesné údaje bez chyb. Záznam o produktu by tedy měl být také kompletní. Tento stav získá záznam, o kterém jeden či více uživatelů prohlásí, že je v pořádku.

 
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License